CMF55213R00JHEA
Mfr.Part #
CMF55213R00JHEA
Description
RES 213 OHM 1/2W 5% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.0612mm
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
Axial
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
213Ohms
Datasheets
CMF55213R00JHEA
Vishay / Dale CMF55213R00JHEA
213Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,