CMF5520R000BHR6
Mfr.Part #
CMF5520R000BHR6
Description
RES 20 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
20Ohms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.1%
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF5520R000BHR6
Vishay / Dale CMF5520R000BHR6
Through Hole 20Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,