CMF5520K000BER670
Mfr.Part #
CMF5520K000BER670
Description
RES 20K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
CMF
JESD-609 Code :
e0
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Surface Mount :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Diameter :
0.64 mm
Resistance :
20kohm
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Packing Method :
TR
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Reach Compliance Code :
not_compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5520K000BER670
Vishay / Dale CMF5520K000BER670
FIXED RESISTOR, 20kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,