CMF551M4000BHEB
Mfr.Part #
CMF551M4000BHEB
Description
RES 1.4M OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Length :
7.0612mm
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
1.4MOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF551M4000BHEB
Vishay / Dale CMF551M4000BHEB
1.4MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,