CMF551M2800BHRE
Mfr.Part #
CMF551M2800BHRE
Description
RES 1.28M OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Factory Lead Time :
10 Weeks
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Resistance :
1.28MOhms
Datasheets
CMF551M2800BHRE
Vishay / Dale CMF551M2800BHRE
1.28MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,