CMF551K7400FKR6
Mfr.Part #
CMF551K7400FKR6
Description
RES 1.74K OHM 1/2W 1% AXIAL
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Resistance :
1.74kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
CMF551K7400FKR6
Vishay / Dale CMF551K7400FKR6
1.74kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,