CMF551K2400FKR6
Mfr.Part #
CMF551K2400FKR6
Description
RES 1.24K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Resistance :
1.24kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
2
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF551K2400FKR6
Vishay / Dale CMF551K2400FKR6
1.24kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,