CMF551K2100FHR6
Mfr.Part #
CMF551K2100FHR6
Description
RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
CMF
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Resistance :
1.21kOhms
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.096mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF551K2100FHR6
Vishay / Dale CMF551K2100FHR6
1.21kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,