CMF5518K200BER670
Mfr.Part #
CMF5518K200BER670
Description
RES 18.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Surface Mount :
No
Package / Case :
Axial
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Resistance :
18.2kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.64 mm
Published :
Series :
CMF
Reach Compliance Code :
not_compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Datasheets
CMF5518K200BER670
Vishay / Dale CMF5518K200BER670
FIXED RESISTOR, 18.2kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,