CMF55180R00JKEA
Mfr.Part #
CMF55180R00JKEA
Description
RES 180 OHM 1/2W 5% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.096mm
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
29 Weeks
Resistance :
180Ohms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF55180R00JKEA
Vishay / Dale CMF55180R00JKEA
180Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,