CMF5516K500FHR6
Mfr.Part #
CMF5516K500FHR6
Description
RES 16.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
16.5kOhms
Max Power Dissipation :
500mW
Width :
2.29mm
Package / Case :
Factory Lead Time :
29 Weeks
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
±1%
Length :
6.096mm
Datasheets
CMF5516K500FHR6
Vishay / Dale CMF5516K500FHR6
16.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,