CMF55150K00BHEK
Mfr.Part #
CMF55150K00BHEK
Description
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
500mW
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
150kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Package / Case :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free
Length :
6.096mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF55150K00BHEK
Vishay / Dale CMF55150K00BHEK
Through Hole 150kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,