CMF55150K00BER670
Mfr.Part #
CMF55150K00BER670
Description
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Max Power Dissipation :
500mW
Construction :
Tubular
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
No
Surface Mount :
No
Series :
CMF
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
150kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
0.64 mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
34 Weeks
Published :
Datasheets
CMF55150K00BER670
Vishay / Dale CMF55150K00BER670
FIXED RESISTOR, 150kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,