CMF5514K500BHR6
Mfr.Part #
CMF5514K500BHR6
Description
RES 14.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Resistance :
14.5kOhms
Factory Lead Time :
34 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Length :
6.096mm
Datasheets
CMF5514K500BHR6
Vishay / Dale CMF5514K500BHR6
14.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,