CMF55120R00FKRE70
Mfr.Part #
CMF55120R00FKRE70
Description
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
120Ohms
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
7.0612mm
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF55120R00FKRE70
Vishay / Dale CMF55120R00FKRE70
120Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,