CMF55120R00BER6
Mfr.Part #
CMF55120R00BER6
Description
RES 120 OHM 1/2W .1% AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
120Ohms
Factory Lead Time :
34 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.29mm
Lead Free
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
500mW
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Published :
Datasheets
CMF55120R00BER6
Vishay / Dale CMF55120R00BER6
120Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,