CMF5511K700BERE70
Mfr.Part #
CMF5511K700BERE70
Description
RES 11.7K OHM 1/2W .1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Lead Diameter :
0.64 mm
Construction :
Tubular
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
34 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
11.7kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%