CMF5511K100BER6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5511K100BER6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11.1K OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
11.1kOhms
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
500mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Length :
7.0612mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Series :
CMF
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF5511K100BER6
Vishay / Dale CMF5511K100BER6
11.1kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,