CMF55117K00BER6
Mfr.Part #
CMF55117K00BER6
Description
RES 117K OHM 1/2W .1% AXIAL
Published :
Max Power Dissipation :
500mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
117kOhms
Length :
7.0612mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
34 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
CMF55117K00BER6
Vishay / Dale CMF55117K00BER6
117kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,