CMF5510M700GNEA
Mfr.Part #
CMF5510M700GNEA
Description
RES 10.7M OHM 1/2W 2% AXIAL
Tolerance :
±2%
Resistance :
10.7mOhms
Length :
6.096mm
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
2.29mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
32 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
CMF5510M700GNEA
Vishay / Dale CMF5510M700GNEA
10.7MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,