CMF5095R600FNR6
Mfr.Part #
CMF5095R600FNR6
Description
RES 95.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
1.65mm
Length :
3.81mm
Published :
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
95.6Ohms
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CMF5095R600FNR6
Vishay / Dale CMF5095R600FNR6
95.6Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,