CMF5082K000GHEA
Mfr.Part #
CMF5082K000GHEA
Description
RES 82K OHM 1/4W 2% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
1.65mm
Tolerance :
±2%
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Resistance :
82kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.81mm
Datasheets
CMF5082K000GHEA
Vishay / Dale CMF5082K000GHEA
82kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,