CMF5078R700FKEA
Mfr.Part #
CMF5078R700FKEA
Description
RES 78.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Length :
3.81mm
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.65mm
Resistance :
78.7Ohms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5078R700FKEA
Vishay / Dale CMF5078R700FKEA
78.7Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,