CMF50715R00FKRE
Mfr.Part #
CMF50715R00FKRE
Description
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
3.81mm
Resistance :
715Ohms
Width :
1.65mm
Datasheets
CMF50715R00FKRE
Vishay / Dale CMF50715R00FKRE
715Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,