CMF50715R00FKEB
Mfr.Part #
CMF50715R00FKEB
Description
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
715Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.81mm
Published :
Tolerance :
±1%
Width :
1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF50715R00FKEB
Vishay / Dale CMF50715R00FKEB
715Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,