CMF505K1100FKRE
Mfr.Part #
CMF505K1100FKRE
Description
RES 5.11K OHM 1/4W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.11kOhms
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Metal Film
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
3.81mm
Width :
1.65mm
Datasheets
CMF505K1100FKRE
Vishay / Dale CMF505K1100FKRE
5.11kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,