CMF50562R00FKEA
Mfr.Part #
CMF50562R00FKEA
Description
RES 562 OHM 1/4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Resistance :
562Ohms
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF50562R00FKEA
Vishay / Dale CMF50562R00FKEA
562Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,