CMF504K9900FKEA
Mfr.Part #
CMF504K9900FKEA
Description
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
4.99kOhms
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.65mm
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF504K9900FKEA
Vishay / Dale CMF504K9900FKEA
4.99kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,