CMF504K9900FHEK
Mfr.Part #
CMF504K9900FHEK
Description
RES 4.99K OHM 1/4W 1% AXIAL
Stock
567
In Stock :
567
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
CMF
REACH SVHC :
Unknown
Metal Film
Weight :
120.003531mg
Length :
3.81mm
Termination :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
2015
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
1.65mm
Diameter :
1.65mm
Power Rating :
250mW
2
Lead Diameter :
410 μm
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
4.99kOhms
Voltage - Rated DC :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF504K9900FHEK
Vishay / Dale CMF504K9900FHEK
4.99kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,