CMF504K7000GKEK
Mfr.Part #
CMF504K7000GKEK
Description
RES 4.7K OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Weight :
120.003531mg
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
4.7kOhms
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Metal Film
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
3.81mm
Lead Diameter :
410 μm
Termination :
Axial
Tolerance :
±2%
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.65mm
2
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
CMF504K7000GKEK
Vishay / Dale CMF504K7000GKEK
Through Hole 4.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,