CMF504K2200FKEA
Mfr.Part #
CMF504K2200FKEA
Description
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.65mm
Resistance :
4.22kOhms
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF504K2200FKEA
Vishay / Dale CMF504K2200FKEA
4.22kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,