CMF50470R00FNEA
Mfr.Part #
CMF50470R00FNEA
Description
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Width :
1.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
CMF
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
470Ohms
Length :
3.81mm
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF50470R00FNEA
Vishay / Dale CMF50470R00FNEA
470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,