CMF5038K250BERE
Mfr.Part #
CMF5038K250BERE
Description
RES 38.25K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
1.65mm
Resistance :
38.25kOhms
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF5038K250BERE
Vishay / Dale CMF5038K250BERE
38.25kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,