CMF50330R00JKEA
Mfr.Part #
CMF50330R00JKEA
Description
RES 330 OHM 1/4W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Width :
1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
330Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Length :
3.81mm
Published :
Datasheets
CMF50330R00JKEA
Vishay / Dale CMF50330R00JKEA
330Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,