CMF50300R00BHEB
Mfr.Part #
CMF50300R00BHEB
Description
RES 300 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Lead Free
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.81mm
Width :
1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Package / Case :
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
300Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
CMF50300R00BHEB
Vishay / Dale CMF50300R00BHEB
300Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,