CMF502K1620BERE
Mfr.Part #
CMF502K1620BERE
Description
RES 2.162K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
1.65mm
Resistance :
2.162kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
CMF502K1620BERE
Vishay / Dale CMF502K1620BERE
2.162kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,