CMF50220R00FNEB
Mfr.Part #
CMF50220R00FNEB
Description
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.65mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
220Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.81mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CMF50220R00FNEB
Vishay / Dale CMF50220R00FNEB
220Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,