CMF50120R00FKEK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF50120R00FKEK
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 120 OHM 1/4W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Length :
3.81mm
Supplier Device Package :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Series :
CMF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
120Ohms
Package / Case :
Width :
1.65mm
Published :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
CMF50120R00FKEK
Vishay / Dale CMF50120R00FKEK
120Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,