CMF075R1000JNEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF075R1000JNEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 5.1 OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
CMF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
500mW
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Width :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Length :
6.096mm
Resistance :
5.1Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF075R1000JNEA
Vishay / Dale CMF075R1000JNEA
5.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,