CMF074R7000GLR6
Mfr.Part #
CMF074R7000GLR6
Description
RES 4.7 OHM 1/2W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Axial
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Resistance :
4.7Ohms
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Published :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Termination :
Tolerance :
±2%
Length :
6.096mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
CMF
Datasheets
CMF074R7000GLR6
Vishay / Dale CMF074R7000GLR6
Through Hole 4.7Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,