CMF0747R000GKR6
Mfr.Part #
CMF0747R000GKR6
Description
RES 47 OHM 1/2W 2% AXIAL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
47Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.29mm
Series :
CMF
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±2%
Width :
2.29mm
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Length :
6.096mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Datasheets
CMF0747R000GKR6
Vishay / Dale CMF0747R000GKR6
Through Hole 47Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,