CM51932768DZYT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM51932768DZYT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Physical Dimension :
L4.9XB1.8XH1.0 (mm)/L0.193XB0.071XH0.039 (inch)
Operating Frequency :
0.032768MHz
Surface Mount :
yes
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Tolerance :
±20ppm
Capacitance :
7pF
Frequency :
32.768kHz
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.190Lx0.070W 4.90mmx1.80mm
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
HTS Code :
Series :
CM519
Drive Level :
1 µW
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70kOhm