CM35MSSWH
Mfr.Part #
CM35MSSWH
Manufacturer
Panduit Corporation
Description
STEREO CONNECTOR, 3.5MM, WHITE
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Keystone Inserts
Published :
Number of Terminations :
3
Factory Lead Time :
4 Weeks
Number of Ports :
1
Packaging :
Bulk
Gender :
FEMALE
Mount :
CABLE
Termination :
Solder
Orientation :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
34.8mm
Max Current Rating :
1A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Voltage Rating (DC) :
12V
Depth :
15.4mm