CM315E32768DZZT-4PF
Mfr.Part #
CM315E32768DZZT-4PF
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
3-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 4PF SMD
Stock
87
In Stock :
87
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Size / Dimension :
0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
Published :
2016
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
32.768kHz
Series :
CM315E
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
3-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Load Capacitance :
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70kOhms
Frequency Tolerance :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C