CM309E5333000CBQT
Mfr.Part #
CM309E5333000CBQT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SOJ, 9.60mm pitch
Description
CRYSTAL 5.3330MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Package / Case :
4-SOJ, 9.60mm pitch
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Frequency :
5.333MHz
Load Capacitance :
10pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.461Lx0.189W 11.70mmx4.80mm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CM309E
Type :
MHz Crystal
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±100ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohms
Height Seated (Max) :
0.146 3.70mm
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
CM309E5333000CBQT
Introducing Crystals Citizen Finedevice Co., LTD. CM309E5333000CBQT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:4-SOJ, 9.60mm pitch, Operating Temperature:-10°C~60°C, Mounting Type:Surface Mount, Type:MHz Crystal, CM309E5333000CBQT pinout, CM309E5333000CBQT datasheet PDF, CM309E5333000CBQT amp .Beyond Crystals Citizen Finedevice Co., LTD. CM309E5333000CBQT ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.