CM309E11059200AGAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM309E11059200AGAT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SOJ, 9.60mm pitch
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 11.0592MHZ SERIES SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SOJ, 9.60mm pitch
Size / Dimension :
0.461Lx0.189W 11.70mmx4.80mm
Frequency :
11.0592MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Series :
CM309E
Height Seated (Max) :
0.146 3.70mm
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohms
Load Capacitance :
Series
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Introducing Crystals Citizen Finedevice Co., LTD. CM309E11059200AGAT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:MHz Crystal, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:4-SOJ, 9.60mm pitch, Operating Temperature:-40°C~85°C, CM309E11059200AGAT pinout, CM309E11059200AGAT datasheet PDF, CM309E11059200AGAT amp .Beyond Crystals Citizen Finedevice Co., LTD. CM309E11059200AGAT ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.