CM21232768DZCT
Mfr.Part #
CM21232768DZCT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
2-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Height :
609.6μm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Load Capacitance :
9pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Operating Temperature :
85°C
Operating Mode :
Fundamental
Series :
CM212
Package / Case :
2-SMD, No Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90kOhms
Number of Pins :
2
Published :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Width :
1.1938mm
Length :
2.0066mm
Frequency :
32.768kHz