CM200C32768DZCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM200C32768DZCT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Capacitance :
8pF
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Frequency :
0.032768MHz
Frequency Tolerance :
±20ppm
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Drive Level :
1 µW
Size / Dimension :
0.315Lx0.150W 8.00mmx3.80mm
Frequency :
32.768kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
4-SOJ, 5.50mm pitch
Operating Mode :
Fundamental
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
TR, 13 INCH
Physical Dimension :
8mm x 3.8mm x 2.5mm
Load Capacitance :
9pF
Height Seated (Max) :
0.100 2.55mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
CM200C
Datasheets
CM200C32768DZCT
Introducing Crystals Citizen Finedevice Co., LTD. CM200C32768DZCT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:kHz Crystal (Tuning Fork), Operating Temperature:-40°C~85°C, Package / Case:4-SOJ, 5.50mm pitch, Mounting Type:Surface Mount, CM200C32768DZCT pinout, CM200C32768DZCT datasheet PDF, CM200C32768DZCT amp .Beyond Crystals Citizen Finedevice Co., LTD. CM200C32768DZCT ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.