CM200C32768DZBT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM200C32768DZBT
Manufacturer
Citizen Finedevice Co., LTD.
Package / Case
4-SOJ, 5.50mm pitch
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Product Category :
Crystals
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin/Silver (Sn/Ag)
Height Seated (Max) :
0.100 2.55mm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Mode :
Fundamental
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.315Lx0.150W 8.00mmx3.80mm
Drive Level :
1 µW
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
0.032768MHz
Reach Compliance Code :
not_compliant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
50Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50kOhm
Series :
CM200C
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
4
Package / Case :
4-SOJ, 5.50mm pitch
Frequency :
32.768kHz