CLS5D14NP-330NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLS5D14NP-330NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 480MA 490MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
Current - Saturation :
500mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.230Lx0.230W 5.85mmx5.85mm
Current Rating :
480mA
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±30%
Series :
CLS5D14
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Functions :
1
Inductance :
33μH
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Pins :
4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
490mOhm Max
Number of Terminations :
4
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Datasheets
CLS5D14NP-330NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD